Lif Modelleri ve Örnekleri
Anlatımlı Yuvarlak Lif Yapılışı

Çeyizlerimizin güzide ürünleri arasında yer alan ve herkesin yapmak için emek sarf ettiği lifler teknoloji çağında yaşamamıza rağmen hala gözde ürünler arasında yerini korumaya devam ediyor. Son derece şık duruşları ve çeyizlerde gösterdiği asil duruşları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam eden lifler içinden bugün sizlere yuvarlak lif yapılışı konusunu anlatacağız.

 

Yuvarlak Lif Yapılışı

 

Yuvarlak Lif Nasıl Yapılır?

1- Yuvarlak lif yapmaya başlarken; ilk aşama olarak 8 zincir çekmeniz gerekiyor. Çektiğiniz zincir sayesinde yuvarlak ve minik bir halka oluşturacaksınız.

 

2- Yuvarlak halkanızın yapım aşaması bitince halkanın üzerine fıstıklar yapmaya başlamanız gerekiyor. Fıstıklar 13 tane olmalı ve sarı rengi tercih edebilirsiniz. Böylece uyumlu bir kombin yakalayacaksınız.

 

3- Fıstık yapım aşamasında öncelikle 1 zincir çekiyorsunuz, sonra da her 2 beyaz fıstığın arasına 1 tane sarı fıstık doluyorsunuz. Böylece toplamda 13 tane sarı fıstığınız, 26 tane de beyaz fıstığınız meydana gelecek.

 

4- Sarı rengi yapmaya başladığınızda önce fıstık koyup zincir çekiyorsunuz, sonra da sarı rengi işlemeye devam ediyorsunuz. Sarı rengi dolarken de 26 fıstık yapmış oluyorsunuz.

 

5- Sonrasında yeniden beyaz ipliğinize geçiyorsunuz. Beyaz ipliğinizle de 26 fıstık oluşturuyorsunuz. Fıstık oluşturmaları esnasında sayılara dikkat etmeniz büyük önem taşıyor. Aksi halde lif yapımı aşamalarında estetik bir görüntü elde edemezsiniz.

 

6- En sonunda da yine beyaz renk ile lif yapım aşamasına devam ediyorsunuz. Her delik için 2 adet fıstık yapmanız gerekiyor. En altta kalan fıstığın baş kısmına bir adet zincir çekip batırıyorsunuz.

 

7- Son aşamada ise; 26 adet fıstık örüyorsunuz. 5 sıra da beyaz örgü yapın. Lifiniz artık hazır. Eğer daha büyütmek isterseniz aşamaları sırayla uygulayıp büyütürsünüz. Lif yapımınız tamamlanmış olur.

Benzer Konular

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Tweet TweetYıldız Modeli Lif Yapımı Yıldız şeklinde lif yapımında genellikle birden farklı lif ipliği kullanılmaktadır....

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Tweet TweetGünlük Kullanım İçin Lif Örme İşlemi Lif örmeye kara vermiş iseniz ve nasıl örüleceği...

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Tweet TweetLif yapımı annelerimizden öğrendiğimiz ve yüzyıllardır devam eden bir gelenektir. Eskiden gerek çeyize koymak,...

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Tweet TweetLif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da...

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetLif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel...Yukarı