Lif Modelleri ve Örnekleri
Çiçekli Banyo Lifi Nasıl Yapılır? – Anlatımlı

Hoş ve kibar bir lif istiyorsunuz. Çiçekli Banyo Lifi kesinlikle tam size göre kolay yapımı, sade ve hoş görüntüsü ile kesinlikle banyonuzda yer alması gerekiyor. Diğer çiçekli liflerden farklı olan tek bir yanı var. Köprüleri yaparken 3 değil de 2 kez trabzan atlıyoruz ve yaprak sayımız 6 değil 8 olacak. Bunun dışında çok farklı şeyler yok.

 

Çiçekli Banyo Lifi Nasıl Örülür?

İşe yeşil ipliğimiz ile 5 zincir çekip 5 de trabzan yaparak başlıyoruz. Üç zincir ile bir üst sıraya geçiyoruz. Şimdi ise 3 trabzan çekip iki zincir çekiyoruz. Son trabzanın yanına 1 tane daha yapıyoruz. Onun yanına da 2 trabzan daha bu şekilde her sırada 2 trabzan arttırarak 4 sıra devam ediyoruz.

İlk sırayı yapıp bitirdikten sonra çiçeği sabitleyip diğer yarısına devam ediyoruz ve bitiriyoruz. Her defasında birer yaprak atlıyoruz ve dört yeşil yaprak yapıyoruz. Arada kalan renklere beyaz renk ile üst üste 3 fıstık yapıyoruz. 4. Kenarı yaparken dikkat edin. Burayı 8 fıstık uzunluğunda yapacaksınız. Daha sonra ise fıstığı yapraklara iliştirmek geliyor. Her yaprak ve fıstığın arasına 5 fıstık yapacağız ve çevresini kapatmış olacağız.

Çiçekli Banyo Lifi Modeli

O işlemi bitirdikten sonra 2 kısa kutucuk benzeri fıstık yapmaya başlıyoruz. Bu işlemi de bitirdikten sonra ilk parçamızı bitirmiş oluyoruz. Diğer taraftan ise 14×14 şeklinde sıra yıldız örneği yapıyoruz. Bundan sonra iki parçayı birleştirerek örmeye devam edeceğiz. Çiçekli parçanın yüzü size bakmalı yeşil iplik ile 1 sıra kutucuk fıstık yapıyoruz.

Daha sonra üzerine 1 sıra sarı iplikle kutucuk yapıyoruz. Çok az kaldı sırada iplikleri temizlemek var ve her şey hazır. Çiçekli Sarı Banyo Lifi hazır.

Benzer Konular

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Tweet TweetYıldız Modeli Lif Yapımı Yıldız şeklinde lif yapımında genellikle birden farklı lif ipliği kullanılmaktadır....

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Tweet TweetGünlük Kullanım İçin Lif Örme İşlemi Lif örmeye kara vermiş iseniz ve nasıl örüleceği...

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Tweet TweetLif yapımı annelerimizden öğrendiğimiz ve yüzyıllardır devam eden bir gelenektir. Eskiden gerek çeyize koymak,...

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Tweet TweetLif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da...

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetLif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel...Yukarı