Lif Modelleri ve Örnekleri
El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

Lif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel lifler yapmaya başlamak ve bu konuda uzman olmak için ilk adımı bu tarzda bir lif ile atabilirsiniz. Şimdi detaylara inerek Örgü Banyo Lifi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışalım.

İlk olarak lifimizin orta kısmından başlıyoruz. 6 fıstık ve 6 kare yaparak devam ediyoruz. Karemizin 3. Sırasına yaprak 4. Sırasına çiçek koyuyoruz. Bu önemli dikkat edin ve hata yapmayın. İlk kare bittikten sonra 6 fıstık uzatıyoruz ve yeni kareye yani ikinci kareye başlıyoruz. Kareleri düzgün bir şekilde bitiriyoruz. Sonra ise bir sıra fıstıkla çevresini sarıyoruz.

Örgü Lif Modeli

Sıra geldi uç kısımlara başlamaya kenarlara birer fıstık bırakıyoruz ve üç sıra daha örüyoruz. Ortadaki üçgen kısımlar eksiltme yöntemi ile doldurulması gerekiyor. Bunu da yapıyoruz. Kenarlarına bir sıra oya yapacağız, ancak bunun öncesinde kenar dönmede sıkıntı yaşayacağınız için burayı biraz daha detaylara indirerek anlatmak istiyorum.

Kareleri bitirdikten sonra lifimizin kenarına bir sıra fıstık öreriz. Buna çevresini dönmek denir. Bütün kenarına tek sıra fıstık örülür uç kısımlara ise birer fıstık daha bırakılarak üç sıra daha örmemiz gerekir. Bu işlemi doğru yaptığımızdan eminsek eksiltme yöntemine geçmeliyiz.

En son ise kenarlarına oya yaparak bitiriyoruz. Oya ile çok daha şık bir görüntü elde edeceğiz. Örgü Banyo Lifi hazır sizlerde anlatımlı lif örneklerimizden yararlanarak kendiniz için lifler yapabilirsiniz.

Benzer Konular

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Tweet TweetYıldız Modeli Lif Yapımı Yıldız şeklinde lif yapımında genellikle birden farklı lif ipliği kullanılmaktadır....

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Tweet TweetGünlük Kullanım İçin Lif Örme İşlemi Lif örmeye kara vermiş iseniz ve nasıl örüleceği...

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Tweet TweetLif yapımı annelerimizden öğrendiğimiz ve yüzyıllardır devam eden bir gelenektir. Eskiden gerek çeyize koymak,...

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Tweet TweetLif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da...

Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetDoğru ve yalın anlatımımız ile Marul Banyo Lifi yapmakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz. En çok...Yukarı