Lif Modelleri ve Örnekleri
Gösterişli Lif Modeli ve Yapılışı

Basit ve güzel banyo lifleri arasında kare çiçekli modelleri de yer alır. Birbirinden güzel lif modellerini sizlerde öğrendikten sonra yapabilirsiniz. Şimdi  Gösterişli Banyo Lifi nasıl yapılır adım adım anlatalım.

Life ilk olarak çiçeği oluşturarak başlıyoruz. Bunun için 7 zincir ve 1 halkaya ihtiyacımız var. Oluşturduğumuz halkanın içini tırabzan ile dolduruyoruz. Bu işlemi yaparken yavaş ve dikkatli olmalısınız. Lif örme işi birazda dikkat isteyen bir iştir.

Tırabzan ile doldurduk, bunun üzerine 5 zincir içeren birer tırabzan yayarak 8 yuva açıyoruz. Yuvaların birbirlerine eşit olmasına dikkat ediniz. Yuvaların içlerini bir sıkı iğne 4 tırabzan bir sıkı iğne gelecek şekilde devam ediyoruz. Daha sonra ise ikinci sıraya geçiyoruz ve 5’er zincirle alt yuvaları oluşturmaya başlıyoruz. Bu sırada bir sıkı iğne 5 tırabzan bir sıkı iğne 5 tırabzan yaparak yaprakları oluşturuyoruz.

Gösterişli Lif Modelleri

Sırada ise Kare Çiçekli Banyo Lifi yapraklarını oluşturmak var. Yapraklar için 6 zincir ile yuva oluşturuyoruz. Üzerine 3 tırabzan 2 zincir yapıyoruz. Her yaprak için 2 zincir ve +1 tırabzan olarak devam ediyoruz. Tırabzan sayısını her seferde 1 kez arttırıyoruz. En son da ise çiçeklerden 1 er yaprak atlıyoruz ve yeşil yaprakları oluşturuyoruz. Çiçeğin arkadaki yapraklarından başlıyoruz ve 8 fıstık yapıyoruz yaprağın sonuna ekliyoruz.

Toplamda fıstık örme işlemi 14×14 olarak devam ediyor. Fıstık işi bittikten sonra ise arka kısmı örüyoruz. Yeşil kısım ile iki parçayı birbirine ekleyerek birleştiriyoruz. Daha sonra ise onun üzerine bir sırada pembe örüyoruz. Sırada en son işlem var son derece kolay olan bir işlem beyaz ile oyasını yapıyoruz. Bu sonuncu işlemdi, oyasını yaparak bu lif modeli yapımımızı bitirmiş oluyoruz.

Benzer Konular

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Tweet TweetLif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da...

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetLif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel...

Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetDoğru ve yalın anlatımımız ile Marul Banyo Lifi yapmakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz. En çok...

Püsküllü Lif Yapılışı

Püsküllü Lif Yapılışı

Tweet TweetPüsküllü  Lif  Yapılışı Estetik görünümü en iyi olan lif modellerinden biri olan püsküllü lif...

Baklava Dilimli Lif Yapılışı

Baklava Dilimli Lif Yapılışı

Tweet TweetKolay lif yapımı hiç lif yapmayı denememiş kişiler için  ilk denemeleri gereken lif modellerinden...Yukarı