Lif Modelleri ve Örnekleri
Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

Doğru ve yalın anlatımımız ile Marul Banyo Lifi yapmakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz. En çok aranan modeller arasında yer alan “marul lif modeli” için nasıl yapıldığını hemen alttaki yazımızda okuyarak adım adım takip edebilir ve sizlerde yapabilirsiniz. Aşağıda resmini görülen örneği dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Anlaşılmayan yerlerde yorumlara sorularınızı sorabilirsiniz.

Marul Lif Örneği

Marul lifine başlangıç olarak 7 tane zincir çekiyoruz. 7 fıstık açıyoruz ve dolduruyoruz. Artırarak yuvarlak yapmaya başlıyoruz. Arttırma işini sürekli olarak yapmalıyız, üçüncü sıraya geldiğimizde hala arttırmaya devam ediyoruz ve örüyoruz.

Bu esnada tomurcuğun yeşillerini koymayı unutmuyoruz, pembe ile de çiçekleri oluşturalım. Her sırayı arttırıyoruz ve sırayı tamamlıyoruz. Bu işi bitirdikten sonra ikinci çiçeğin yeşilini koyuyoruz. İkinci sırayı da hız kesmeden tamamlıyoruz çiçeklerini koymayı unutmuyoruz.  Dokuz sıra yapana kadar devam ediyoruz. Kalpleri  ortaya çıkarmak için eksilterek dilim şeklinde kesiyoruz. Baklava şeklinde kesim desek daha doğru olacaktır.

Eksiltme yaparak kalpleri oluşturuyoruz. Her dilime geçişte ipi koparıyoruz ve o dilime kalp şekli veriyoruz. Her dilime kalp şeklini verdikten sonra kenarını yapmaya başlayacağız. Bunun için U şeklinde bir tele ihtiyaç var. Parmağımıza pembe ip saralım, zincir çekiyoruz ve beyazı onun üzerine doluyoruz.

Örmeye başlıyoruz telin arkasına bağladığımız ipin üzerinden indiriyoruz. Bu düzende devam ediyoruz ve 6,5 metre olana kadar örüyoruz. 6.5 metre olduktan sonra teli çıkarıyoruz. Kalplerin üzerine 6,5 metrelik kısmı altı zincir çekerek bir parça alıyoruz ve fıstığın üzerine altı zincir çekip bir parça alıyoruz.

6.5 metrelik örgüyü lifimizin kenarına güzel ve özenli bir şekilde ekliyoruz. İşlemi bitirdikten sonra kalbin ikisinin üzerinin boş olduğunu göreceksiniz. O kalan kısımları kesiyoruz ve bitiriyoruz.

Benzer Konular

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Tweet TweetYıldız Modeli Lif Yapımı Yıldız şeklinde lif yapımında genellikle birden farklı lif ipliği kullanılmaktadır....

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Tweet TweetGünlük Kullanım İçin Lif Örme İşlemi Lif örmeye kara vermiş iseniz ve nasıl örüleceği...

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Tweet TweetLif yapımı annelerimizden öğrendiğimiz ve yüzyıllardır devam eden bir gelenektir. Eskiden gerek çeyize koymak,...

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Tweet TweetLif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da...

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetLif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel...Yukarı