Lif Modelleri ve Örnekleri
Tek Renk – Sade Lif Modelleri

Tek renkli bu sade lif modelimizde dilediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. Koyu renk kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu modelimiz gayet sade olmakla birlikte fazla emek istemiyor yani yapımı gayet basit. Hatta 25- 30 cm lik bir lifi boş zamanınızda hemencecik 2 3 saatte bitirebilirsiniz.
Lifimiz için öncelikle orta kalınlıkta yumuşak ipimiz veya 3, 3,5 yada 4 numaralı tığlardan tercih ettiğinizi kullanarak örebilirsiniz. Öncelikle 50 60 arası dilediğiniz uzunlukta ve ipinizin kalınlığına bağlı olarak zincirimizi çekiyoruz. Zincirimizi çok sıkı olmayacak şekilde çekiyoruz ve 2. sırada her zincire batıp sıkı iğne yapıyoruz sıra sonuna kadar. 3. sıramıza geçerken 2 zincirle dönüyoruz. Daha sonra ilk sırada yaptığımız sıkı iğnelerin üzerine direk batmıyoruz. Üzerindeki 2 telden yakın olana batıyoruz. O sırayı o şekilde bitirdikten sonra devam ediyoruz. Fakat dikkat etmemiz gereken nokta her sıradan tek tel alacak olmamız. 3. sıramıza geçerken 2 zincirle dönüş yapıp sıkı iğnelerden gene tek tel alıp kertikli olmasını sağlıyoruz. Yani resimde gördüğünüz katmanları oluşturmaya başlıyoruz.

 

Sürekli bu şekilde tekrar ederek dilediğiniz uzunlukta lifinizi oluşturabilirsiniz. Benimki kare şeklinde ama siz uzatabilirsiniz. Her sırada katman çıkarak işlemi bitiriyoruz. Ve istediğiniz uzunluğu yakaladıktan sonra etrafını sıkı iğne ile dolaşıyoruz.

Sade Banyo Lif Modelleri

Bu lifimizin daha sıkı görünmesini sağlayacak ve göze hitap edecektir. Kenarına dilerseniz kendi kafanıza göre süslerde ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz süslerin farklı renklerde olması ve lifinizin ana rengine uyumu göze hitap açısından önemlidir. İsterseniz lifimizden evinizdeki artık ipleri kullanarak bir çok renkten kare şeklinde oluşturup daha sonra onları birbiriyle birleştirerek paspas battaniye gibi kullanışlı çok amaçlı hale getirebilirsiniz. Daha sonra mutfakta tencere veya tepsi tutacağı olarak da kullanılabilir.

Benzer Konular

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Tweet TweetYıldız Modeli Lif Yapımı Yıldız şeklinde lif yapımında genellikle birden farklı lif ipliği kullanılmaktadır....

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Günlük Kullanım İçin Lif Yapılışı

Tweet TweetGünlük Kullanım İçin Lif Örme İşlemi Lif örmeye kara vermiş iseniz ve nasıl örüleceği...

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Beyaz – Pembe Banyo Lif Yapılışı

Tweet TweetLif yapımı annelerimizden öğrendiğimiz ve yüzyıllardır devam eden bir gelenektir. Eskiden gerek çeyize koymak,...

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Tweet TweetLif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da...

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetLif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel...Yukarı