Lif Modelleri ve Örnekleri
Yıldız Lif Yapılışı

Yıldız banyo lifi en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. İstediğiniz renkte bu lif modelini yapabilirsiniz. Bu modelde “yıldız lif yapımı” arayanlara detaylı anlatım yaptık. Bayanların gözdesi olan bu banyo lifi aslında hiç zor değil. Adım adım banyo lifi nasıl yapılır anlatalım. Model ile ilgili anlaşılmayan yer varsa yorum olarak sorabilirsiniz. Renkler anlatımda farklı olabilir, keyfi seçtik.

 

Başlıyoruz, Yıldız banyo lifi için 7 tane zincir çekmeliyiz. Zincirimizi çektiysek sırada zincirimiz üzerine altı tane fıstık yaparak devam edelim. Ben kırmızı yapılışını anlatıyorum. Siz istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Kırmızı ip ile köşeleri oluşturuyoruz. Beyazın arasına iki fıstık yaparak doldurmaya devam ediyoruz.

Yıldız Lif Yapımı

Köşelerin arasına direk koyarak devam edelim. Dikkat edin köşeleri kaybetmeden direkleri arttırarak örmeye devam ediyoruz. Bütün çevreye örerek devam ediyoruz. Siz ne kadar büyük yapmak istiyorsanız o kadar örmeye devam edin. Görselde görmüş olduğunuz banyo lifi ortalama büyüklüktedir.

Sakın direklerin yanına fıstıkları koymayı unutmayın. Her sırada fıstık sayısını arttırarak devam ediyoruz. Fıstık örmeye devam edelim. Lifin direkleri baklava şeklini alana kadar fıstıkları örmeye devam ediyoruz. Baklava dilimlerinin oluştuğunu sizlerde çok net bir şekilde göreceksiniz.

En son sırayı yaparken baklava diliminin kenarından beyaz ipi tutturuyoruz. Üç zincir çekiyoruz ve baklava diliminin etrafına dolduruyoruz. Bütün dilimlerde bu işlemi yapmaya devam ediyoruz. Bütün sıra bittikten sonra en son olarak kenarına da bu işlemi uyguluyoruz. Kenar dediğim kısım son sıra anlamına geliyor. Bu işlemlerin bitmesinin ardından bitmiş oluyor. Diğer lif modelleri anlatımlarımıza bakarak yeni lifler yapmayı da öğrenebilirsiniz. Hem oldukça güzel hem de yapımı kolay lifler arasında yer alan ender modellerden bir tanesidir.

Benzer Konular

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

Tweet TweetLif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da...

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetLif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel...

Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

Tweet TweetDoğru ve yalın anlatımımız ile Marul Banyo Lifi yapmakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz. En çok...

Püsküllü Lif Yapılışı

Püsküllü Lif Yapılışı

Tweet TweetPüsküllü  Lif  Yapılışı Estetik görünümü en iyi olan lif modellerinden biri olan püsküllü lif...

Baklava Dilimli Lif Yapılışı

Baklava Dilimli Lif Yapılışı

Tweet TweetKolay lif yapımı hiç lif yapmayı denememiş kişiler için  ilk denemeleri gereken lif modellerinden...Yukarı