Anlatımlı Basit Lif Yapımı

yorumsuz
2.098 views

Merhaba hanımlar. Bugün sizlere hem resimlerle anlatımlı hemde yazılı anlatımlı basit lif yapımı anlatımı hazırladık. Öncelikle istediğimiz iki renkte lif ipi hazırlıyoruz öncesinde. Biz renk olarak kırmızı ve beyaz renkleri seçtik. Olabildiğince basit anlatım tarzı kullanarak yardımcı olmaya çalışacağız.

 

İki katlı lif iplerimizi hazırladıktan sonra 1.25 lik bir tığ ile iki düğüm atarak örmeye başlıyoruz. sonra ipi bira çekip bir tane üstüne alıp aynı noktaya batıyoruz. Sonra ipi tekar çekip üstüne alıp aynı noktaya alıp uzatıyoruz. Kapatırken yine tığı çektiğimiz ipin içinden geçirip kapatıyoruz. bu şekilde en az 10 tane yapıp uzatıyoruz. Bu bizim ilk sıramız olacağı için istediğiniz uzunluğa kadar yapabilirsiniz.

Üst kata geçerken bir tane fazla yapıyoruz çünkü bu onun köşesi olacak. 3 tane ip çekip sonra kapatıyoruz köşeyi yapmak için. Yine aynı şekilde 3 lü ipleri çekip kapatıyoruz. Kaçmaması için elimizle tutmakta fayda var. Bu şekilde devam ederek sırayı tamamlıyoruz.

Şimdi sıra geldi model yapmaya. Model için diğer renk ipimize geçiyoruz. Farklı renkteki ipi diğer ipin içinden geçerek sıkıyoruz. sonra ipi parmağımızın üstüne alarak deliklerin olduğu yerlere tığı batıyoruz. İpi parmağımızın üstüne alıp deliklere sürekli batıyoruz. Çiçek desenli lif yapacağız biz ilk rengimizi tekrar parmağımızı alıp tığı içinden geçirerek deliklere batıyoruz. bu şekilde çiçek desenini yapacak şekilde ipleri sürekli değişerek devam ediyoruz. Daha iyi anlamak için alttaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın