Anlatımlı Kolay Lif Modeli

yorumsuz
1.401 views

Çeyizimizden güzel bir anlatımlı kolay lif modeli daha.  Örmek isteyen hanımlar için detaylıca anlattık. Adım adım nasıl öreceğiniz aşağıda yazılı. Tüm örmek isteyen hanımlara kolay gelsin.

 

Kolay Lif Yapılışı

Bu çeyizlik lif modelini yaparken öncelikle ortada klan beyaz renkli bölümü yapıyoruz. Bunun için öncelikle 11 tane fıstık zinciri çekiyoruz. Ve her sırayı şu şekilde üçlü fıstıklarla örüyoruz:
1. Sıra: 11 adet beyaz fıstık
2. Sıra: 1 beyaz, 1 yeşil, 2 beyaz, 1 yeşil, 2 beyaz, 1 yeşil ve 2 beyaz fıstık (bu sırada üçlü yeşil fıstık yapıldıktan sonraki üçlü beyaz fıstıkları yaparken ilk fıstıkta yeşil diğer iki fıstıkta beyaz kullanıp 3 fıstığı birlikte bağlayarak fıstıkları oluşturmanız gerekir.)
3. Sıra: 2 beyaz 1 mor, 2 beyaz, 1 mor, 2 beyaz, 1 mor ve 2 beyaz üçlü fıstık yapmalısınız. Mor renkli üçlü fıstıkları yaparken ilk fıstığı beyaz diğer iki fıstığı mor ip kullanarak yapmalısınız.
4. Sıra: 11 adet beyaz fıstık

Anlatımlı Kolay Lif

Bunları yaptıktan sonraki sıralarda yine 2 ve 3’üncü sıralarda yaptıklarınızı yapıp, bir sırayı tamamen beyaz üçlü fıstıkla çevirip 3’üncü mor çiçek grubunu yapıp son kat olarak beyaz iple bir sıra daha yaptıktan sonra ortadaki beyaz bölüm tamamlanacaktır. Beyaz dikdörtgen tamamlanınca bu bölümün çevresini tamamen ikili fıstıklar kullanarak mor iple üç sıra şeklinde çevreliyoruz. Sonra iki sıra da beyaz iple ikili fıstık kullanarak örgü yapıyoruz. Son sırayı da tekli fıstıklar kullanarak ve aralarında birer zincir çekerek çerçevesini yapıp çeyizlik lifimizi tamamlıyoruz. Bu şekilde anlatımlı 06 yazılarımıza bir yenisini daha eklemiş oluyor 🙂

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın