Anlatımlı Yuvarlak Lif Yapılışı

yorumsuz
28.070 views

Çeyizlerimizin güzide ürünleri arasında yer alan ve herkesin yapmak için emek sarf ettiği lifler teknoloji çağında yaşamamıza rağmen hala gözde ürünler arasında yerini korumaya devam ediyor. Son derece şık duruşları ve çeyizlerde gösterdiği asil duruşları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam eden lifler içinden bugün sizlere yuvarlak lif yapılışı konusunu anlatacağız.

 

Yuvarlak Lif Nasıl Yapılır?

1- Yuvarlak lif yapmaya başlarken; ilk aşama olarak 8 zincir çekmeniz gerekiyor. Çektiğiniz zincir sayesinde yuvarlak ve minik bir halka oluşturacaksınız.

2- Yuvarlak halkanızın yapım aşaması bitince halkanın üzerine fıstıklar yapmaya başlamanız gerekiyor. Fıstıklar 13 tane olmalı ve sarı rengi tercih edebilirsiniz. Böylece uyumlu bir kombin yakalayacaksınız.

3- Fıstık yapım aşamasında öncelikle 1 zincir çekiyorsunuz, sonra da her 2 beyaz fıstığın arasına 1 tane sarı fıstık doluyorsunuz. Böylece toplamda 13 tane sarı fıstığınız, 26 tane de beyaz fıstığınız meydana gelecek.

4- Sarı rengi yapmaya başladığınızda önce fıstık koyup zincir çekiyorsunuz, sonra da sarı rengi işlemeye devam ediyorsunuz. Sarı rengi dolarken de 26 fıstık yapmış oluyorsunuz.

5- Sonrasında yeniden beyaz ipliğinize geçiyorsunuz. Beyaz ipliğinizle de 26 fıstık oluşturuyorsunuz. Fıstık oluşturmaları esnasında sayılara dikkat etmeniz büyük önem taşıyor. Aksi halde lif yapımı aşamalarında estetik bir görüntü elde edemezsiniz.

6- En sonunda da yine beyaz renk ile lif yapım aşamasına devam ediyorsunuz. Her delik için 2 adet fıstık yapmanız gerekiyor. En altta kalan fıstığın baş kısmına bir adet zincir çekip batırıyorsunuz.

7- Son aşamada ise; 26 adet fıstık örüyorsunuz. 5 sıra da beyaz örgü yapın. Lifiniz artık hazır. Eğer daha büyütmek isterseniz aşamaları sırayla uygulayıp büyütürsünüz. Lif yapımınız tamamlanmış olur.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın