Banyo Lifi Hakkında – Kısaca Bilgiler

yorumsuz
1.327 views

Banyo keyfinin olmazsa olmazlarından banyo lifi ile ilgili kısaca bilgiler verelim dedim. Dikkat etmemizde fayda var. Temizlenmesinde, temizlenmediğinden neler olabileceğine kadar dilimiz döndüğünce 3-5 bişeyler yazdı.

 

Banyo lifleri nasıl temizlenmelidir?
Biz farkında olmasak da, hayatımızı tehdit eden en basit malzemelerden birisi liflerdir. Banyolarımızda asılı olarak bıraktığımız liflerin temizliğini ve bakımını gerektiği gibi yapmazsak sağlığımızı olumlu etkilemektedirler.

 

Lifler hangi sağlık problemlerine neden olur?
Hastalık yaşamamızın en büyük nedenleri bakteriler ve mantarlardır. Kaşıntı, döküntü, kızarıklık gibi şikayerler yaşamamıza neden olan bu mikroplar en kolay nemli ve ıslak ortamlarda üremektedirler. Bu nedenle, banyolarımızın içleri buna müsait olduğundan dolayı liflerimizi kullanmadan önce ve kullandıktan sonra bazı noktalara dikkat etmeliyiz. Özellikle çok fazla gözeneği olan modellerinde saklanmaları için uygun olacaktır.

 

Lifler nasıl saklanmalıdır?
Liflerinizi kullandıktan sonra kurumadan banyo gibi nemli ve ıslak ortamlarda bırakmayın. Güzelce durulayın ve serin bir yerde kurutun. Kullansanız da, kullanmasanız da haftanın bir günü bu işlemi mutlaka tekrarlayın. Çeşitli örgü iplerinden ve plastik malzemelerden meydana gelen liflerin çok uzun süre kullanılmaması gerekmektedir. Sürekli olarak değiştirilmesi ve eskisinin atılması sağlığımız açısından önemlidir. Genital bölgelerde ve boyundan yukarısında lif kullanılması tavsiye edilmemektedir. Vücudunuzda çizik, kesik gibi bakterilerin girebileceği yerler varsa bunlar için de lif kullanılması uygun değildir.

 

Bir lif modeli:
Şimdi size makreme ipinden örebileceğiniz bir lif modelini anlatacağız. İki kulplu olarak ördüğümüz modelimiz sayesinde tek başınıza ulaşamadığınız sırt bölgelerinizi rahatlıkla lifleyebileceksiniz. Öncelikle kulpun birini makreme ipini sökmeden örmeye başlıyoruz. Kulpun birini bitirdikten sonra üzerine sökmeye başladığımız ip ile 15 tane tek dolayıp, 2’de çıkarak kutucuk yaptıktan sonra tam karşısına 15 tane daha yapıyoruz ve modelimize başlıyoruz. İpi bir baş parmağımız kadar uzatarak örümcek yapıyoruz ve kutucuklara batıyoruz. İlk iki sıradan sonra ikinci ipi bağlayabilirsiniz. Üst sıralarda batma işlemlerini üç tane görülen iplerin arasına yapıyoruz. İstediğiniz uzunlukta bu şekilde ördükten sonra kesiyoruz. Karşı kulpunu örmek için yine bir önceki gibi başlıyoruz. Sökerek ördüğümüz örümceklerin ikinci sırasına geldiğimiz de ise diğer parçaya ulayarak son sırayı devam ettiriyoruz ve bitiriyoruz.

 

Daha fazla lif modeli için : https://www.lifmodellerim.net/anlatimli-lif-modelleri  bakabilirsiniz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın