Banyo Lifi Hakkında Kısaca

yorumsuz
368 views

Banyo lifleri nasıl temizlenmelidir?
Biz farkında olmasak da, hayatımızı tehdit eden en basit malzemelerden birisi liflerdir. Banyolarımızda asılı olarak bıraktığımız liflerin temizliğini ve bakımını gerektiği gibi yapmazsak sağlığımızı olumlu etkilemektedirler.

Lifler hangi sağlık problemlerine neden olur?
Hastalık yaşamamızın en büyük nedenleri bakteriler ve mantarlardır. Kaşıntı, döküntü, kızarıklık gibi şikayerler yaşamamıza neden olan bu mikroplar en kolay nemli ve ıslak ortamlarda üremektedirler. Bu nedenle, banyolarımızın içleri buna müsait olduğundan dolayı liflerimizi kullanmadan önce ve kullandıktan sonra bazı noktalara dikkat etmeliyiz. Özellikle çok fazla gözeneği olan modellerinde saklanmaları için uygun olacaktır.

Lifler nasıl saklanmalıdır?
Liflerinizi kullandıktan sonra kurumadan banyo gibi nemli ve ıslak ortamlarda bırakmayın. Güzelce durulayın ve serin bir yerde kurutun. Kullansanız da, kullanmasanız da haftanın bir günü bu işlemi mutlaka tekrarlayın. Çeşitli örgü iplerinden ve plastik malzemelerden meydana gelen liflerin çok uzun süre kullanılmaması gerekmektedir. Sürekli olarak değiştirilmesi ve eskisinin atılması sağlığımız açısından önemlidir. Genital bölgelerde ve boyundan yukarısında lif kullanılması tavsiye edilmemektedir. Vücudunuzda çizik, kesik gibi bakterilerin girebileceği yerler varsa bunlar için de lif kullanılması uygun değildir.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın