Banyo Lifi Nasıl Örülür – Anlatımlı

yorumsuz
3.261 views

Hanımlar bugün kare kare resimler ile banyo lifini nasıl öreceğimizi anlatacağız. Çok basit bir anlatım olacak.Anlatım  Arzu Hanımdan. 16 kare resimde her adımda neler yapmanız gerekli ise olabildiğince detaylı bir şekilde anlatılmaya çalışıldı. yinede anlaşılmayan bir yer varsa yorum olarak sorabilirseniz cevap dönmeye çalışacağız. Tığlarımızı hazırlayalım.

 

Banyo lifimizi örmeye 6 zincir çekerek başlıyoruz. 6 zincir çekip birleştirerek yuvarlak yapın. Sonra küçük bir örümcek yapıp hemen ardından arka arkaya 5 tane tekli brit (trabzan) yapın.

1

 

Aralarda 2 zincir çekip 6 şarlı tekli brit yapıyoruz. Resimlerden kopya çekebilirsiniz.

2

 

Birleşim yaptığımız ipin içinden ipimizi çekip, sık iğne yapıp birleştirin. Ardından küçük bir örümcek yapıp, ilk sırada yaptığımız iki zincirin arasına batıyoruz.

3

 

Aradaki iki zincire sık iğne yapıp hemen bitişik brite batıp ipi yine yukarı çekip aynı işlemi yapıyoruz. Aşağıdaki resimlere bakarak daha iyi anlayabilirsiniz.

4

 

İlk yukarı çektiğimiz ipin dibine iğne yapıyoruz.

5

 

Birleştirme yaptığımız tepe kısmına 6 brit yapıyoruz. İki zincir çekiyoruz. 6 brit, 2 zincir ve 6 brit daha yapıyoruz. Tepe kısmına toplam 18 brit – trabzan yapmış oluyoruz.

6

 

Örümcek yapıp battığımız sık iğneye batıp yine ipi uzattığımız ipin dibine sık iğne yapıyoruz. Resimlerden yardım alabilirsiniz.

7

 

Uzunca bir örümcek yapın. Yaptığımız 6 britin genişliği kadar olsun. Örümceği yaptıktan sonra iki sık iğnenin arasına batıp yine sık iğne yapıyoruz.

8

 

6 britin üstüne tığımıza dolamalı bu işlemi yapıyoruz ve birleştiriyoruz. Bu işlemde sağ tarafta tığdaki ipimizi yukarı çekiyoruz. Sol tarafta da küçük örümcek yapıyoruz.

9

 

Tığa dolayıp ipleri britlerin yani trabzanların üst kısmından bu şekilde yapıyoruz. Bu şekilde yapıp birleştiriyoruz. Ardından bir örümcek yapıyoruz. Örümcekleri yapmadan önce bir zincir çekelim.

10

11

 

Aynı işlemleri uygulayarak bu şekli yapıyoruz.

12

 

Köşe kısmındaki britleri yaptıktan sonra hemen bitişiğine de yine 6 brit, 2 zincir ve 6 brit yapıyoruz. Alttaki resmi yapmaya çalışıyoruz.

13

 

Sırada beyaz ip ile öreceğimiz kısım var. Beyaz ip ile de aynı işlemleri uyguluyoruz.

14

 

Lifimizin kenar oyası kısmına gelirsek, köşelerde 9 tane siğilli kirpik yapıyoruz ara kısımları 6 şarlı olacak.

15

 

Alttaki resimde görüleceği gibi lifimizi aynı şeyleri yaparak büyütüyoruz. Kolay gelsin.

16

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın