Çiçekli Banyo Lifi Nasıl Yapılır? – Anlatımlı

yorumsuz
27.814 views

Hoş ve kibar bir lif istiyorsunuz. Çiçekli Banyo Lifi kesinlikle tam size göre kolay yapımı, sade ve hoş görüntüsü ile kesinlikle banyonuzda yer alması gerekiyor. Diğer çiçekli liflerden farklı olan tek bir yanı var. Köprüleri yaparken 3 değil de 2 kez trabzan atlıyoruz ve yaprak sayımız 6 değil 8 olacak. Bunun dışında çok farklı şeyler yok.

Çiçekli Banyo Lifi Nasıl Örülür?

İşe yeşil ipliğimiz ile 5 zincir çekip 5 de trabzan yaparak başlıyoruz. Üç zincir ile bir üst sıraya geçiyoruz. Şimdi ise 3 trabzan çekip iki zincir çekiyoruz. Son trabzanın yanına 1 tane daha yapıyoruz. Onun yanına da 2 trabzan daha bu şekilde her sırada 2 trabzan arttırarak 4 sıra devam ediyoruz.

İlk sırayı yapıp bitirdikten sonra çiçeği sabitleyip diğer yarısına devam ediyoruz ve bitiriyoruz. Her defasında birer yaprak atlıyoruz ve dört yeşil yaprak yapıyoruz. Arada kalan renklere beyaz renk ile üst üste 3 fıstık yapıyoruz. 4. Kenarı yaparken dikkat edin. Burayı 8 fıstık uzunluğunda yapacaksınız. Daha sonra ise fıstığı yapraklara iliştirmek geliyor. Her yaprak ve fıstığın arasına 5 fıstık yapacağız ve çevresini kapatmış olacağız.

O işlemi bitirdikten sonra 2 kısa kutucuk benzeri fıstık yapmaya başlıyoruz. Bu işlemi de bitirdikten sonra ilk parçamızı bitirmiş oluyoruz. Diğer taraftan ise 14×14 şeklinde sıra yıldız örneği yapıyoruz. Bundan sonra iki parçayı birleştirerek örmeye devam edeceğiz. Çiçekli parçanın yüzü size bakmalı yeşil iplik ile 1 sıra kutucuk fıstık yapıyoruz.

Daha sonra üzerine 1 sıra sarı iplikle kutucuk yapıyoruz. Çok az kaldı sırada iplikleri temizlemek var ve her şey hazır. Çiçekli Sarı Banyo Lifi hazır.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın