El Örgüsü Kullanımı Kolay Lif Modeli ve Yapılışı

yorumsuz
30.053 views

Lif yapımında kendini geliştirmek isteyenler için Örgü Banyo Lifi gerçekten güzel bir tercih. Güzel lifler yapmaya başlamak ve bu konuda uzman olmak için ilk adımı bu tarzda bir lif ile atabilirsiniz. Şimdi detaylara inerek Örgü Banyo Lifi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışalım.

İlk olarak lifimizin orta kısmından başlıyoruz. 6 fıstık ve 6 kare yaparak devam ediyoruz. Karemizin 3. Sırasına yaprak 4. Sırasına çiçek koyuyoruz. Bu önemli dikkat edin ve hata yapmayın. İlk kare bittikten sonra 6 fıstık uzatıyoruz ve yeni kareye yani ikinci kareye başlıyoruz. Kareleri düzgün bir şekilde bitiriyoruz. Sonra ise bir sıra fıstıkla çevresini sarıyoruz.

Sıra geldi uç kısımlara başlamaya kenarlara birer fıstık bırakıyoruz ve üç sıra daha örüyoruz. Ortadaki üçgen kısımlar eksiltme yöntemi ile doldurulması gerekiyor. Bunu da yapıyoruz. Kenarlarına bir sıra oya yapacağız, ancak bunun öncesinde kenar dönmede sıkıntı yaşayacağınız için burayı biraz daha detaylara indirerek anlatmak istiyorum.

Kareleri bitirdikten sonra lifimizin kenarına bir sıra fıstık öreriz. Buna çevresini dönmek denir. Bütün kenarına tek sıra fıstık örülür uç kısımlara ise birer fıstık daha bırakılarak üç sıra daha örmemiz gerekir. Bu işlemi doğru yaptığımızdan eminsek eksiltme yöntemine geçmeliyiz.

En son ise kenarlarına oya yaparak bitiriyoruz. Oya ile çok daha şık bir görüntü elde edeceğiz. Örgü Banyo Lifi hazır sizlerde anlatımlı lif örneklerimizden yararlanarak kendiniz için lifler yapabilirsiniz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın