Gösterişli Lif Modeli ve Yapılışı

yorumsuz
13.959 views

Basit ve güzel banyo lifleri arasında kare çiçekli modelleri de yer alır. Birbirinden güzel lif modellerini sizlerde öğrendikten sonra yapabilirsiniz. Şimdi  Gösterişli Banyo Lifi nasıl yapılır adım adım anlatalım.

Life ilk olarak çiçeği oluşturarak başlıyoruz. Bunun için 7 zincir ve 1 halkaya ihtiyacımız var. Oluşturduğumuz halkanın içini tırabzan ile dolduruyoruz. Bu işlemi yaparken yavaş ve dikkatli olmalısınız. Lif örme işi birazda dikkat isteyen bir iştir.

Tırabzan ile doldurduk, bunun üzerine 5 zincir içeren birer tırabzan yayarak 8 yuva açıyoruz. Yuvaların birbirlerine eşit olmasına dikkat ediniz. Yuvaların içlerini bir sıkı iğne 4 tırabzan bir sıkı iğne gelecek şekilde devam ediyoruz. Daha sonra ise ikinci sıraya geçiyoruz ve 5’er zincirle alt yuvaları oluşturmaya başlıyoruz. Bu sırada bir sıkı iğne 5 tırabzan bir sıkı iğne 5 tırabzan yaparak yaprakları oluşturuyoruz.

Sırada ise Kare Çiçekli Banyo Lifi yapraklarını oluşturmak var. Yapraklar için 6 zincir ile yuva oluşturuyoruz. Üzerine 3 tırabzan 2 zincir yapıyoruz. Her yaprak için 2 zincir ve +1 tırabzan olarak devam ediyoruz. Tırabzan sayısını her seferde 1 kez arttırıyoruz. En son da ise çiçeklerden 1 er yaprak atlıyoruz ve yeşil yaprakları oluşturuyoruz. Çiçeğin arkadaki yapraklarından başlıyoruz ve 8 fıstık yapıyoruz yaprağın sonuna ekliyoruz.

Toplamda fıstık örme işlemi 14×14 olarak devam ediyor. Fıstık işi bittikten sonra ise arka kısmı örüyoruz. Yeşil kısım ile iki parçayı birbirine ekleyerek birleştiriyoruz. Daha sonra ise onun üzerine bir sırada pembe örüyoruz. Sırada en son işlem var son derece kolay olan bir işlem beyaz ile oyasını yapıyoruz. Bu sonuncu işlemdi, oyasını yaparak bu lif modeli yapımımızı bitirmiş oluyoruz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın