Güllü Banyo Lifi Yapımı – Anlatımlı

yorumsuz
962 views

Çift katlı banyo lifimize başlarken iki zincir çekip ilk zincire batıp tek seferde çıkıyoruz. Oluşan bu halkanın içine 3 kere batarak belirli uzunluğa kadar ipi çekip tek seferde çıkıyoruz ve bir zincir daha çektiğimizde ilk bademimizi oluşturmuş oluyoruz. Bu bademlerden 20 tane yaptıktan sonra ilk sıramızın tabanını bitirmiş oluyoruz.

Üst sıraya geçebilmek için aynı şekilde iki badem yaparken ikinci bademde alt sıradaki 1. ve 2. bademin ortasına batarak yapıyoruz.  Devamında ise ilk bademden çıkmadan ikinci bademide alttaki sıradaki iki bademin ortasına batarak yaptıktan sonra iki bademden de tek seferde çıkıyoruz. Böylece ilk sıra bitiyor ve ikinci sırayı mavi iple aynı işlemleri yaparak tamamlıyoruz. Üçüncü sırada tekrar beyaz ipe geçerek bu işleme devam ediyoruz.

Lifimizin arkasını aynı işlemleri tekrar ederek renk değişikliklerine göre arkayı bitiriyoruz. Lifimizin ön tarafına başlarken de ilk başta yaptığımız işlemleri aynısını yapıyoruz ama farklı olarak ayrı lif başlamıyoruz lifimizin arka tarafının mavi renkli sırasına batarak yapıyoruz.
güllü banyo lifi yapımı
Lifimizin 4 tarafınıda ikişer sıra olacak şekilde yapıyoruz. Daha sonra ortada kalan boşluğa resimdeki gibi çiçeğimizi yapıyoruz ve kullandıkça lifimizin sarkmaması için etrafına kirpik yaptıktan sonra lifimizi bitirmiş oluyoruz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın