Horozlu Lif Modeli

yorumsuz
3.619 views

Merhaba Hanımlar;

Hayvan desenli lif modelleri kategorimiz için bir örnek horozlu lif modelimiz. Klasik, yapımı basit bir model. Ekstra bir şey yok. Örgü – nakış işlerinden az biraz anlayan bayanların kolaylıkla örebileceği tarzda bir model.

Babaannesinin çeyiz sandığından bulmuş birisi paylaşmış. Yıllar yıllar önce örülmüş. Horoz motifli lif modeli örnek isteyenler hanımlar için ilham kaynağı olabilir bu model. Örnekte beyaz renkte ip kullanarak arka plan oluşturulmuş. Kenarları lacivert renk ile örülmüş. Kare şekline benzeyen bu model aslında tam kare değil. Dikdörtgen şeklinde örülmüş. Horozumuzun ayakları, ibiği kırmızı renkte. Kendisi için ise yine kenarlarındaki gibi lacivert renkte ip kullanılmış. Renkler konusunda zevkinize göre oynama yapabilirsiniz. Aslında horozun ayak kısmı tam olarak horozu andırmamış. Ayak kısmında düzenlemeler de yapılabilir.

 

Lif üzerindeki horoz resminin benzeyip benzememesi biraz sizin yeteneğinize kalmış. Elektronik aletlerdeki çözünürlük olayı gibi düşünün. Ne kadar küçük kareler kullanırsanız o kadar çok benzerlik sağlanır. Bu yüzden lif üzerindeki delikleri küçük küçük tutmakta fayda var. Lifi örerken bu siziz biraz daha uğraştıracaktır, daha çok vakit, emek harcayacaksınız ama sonunda horoza daha çok benzeyen şekli yapacaksınız. Bizim modelde ibik olmasa tavuk mu horoz mu diye düşünür insan 🙂

 

horozlu lif modeli

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın