Kolay Lif Yapılışı – Anlatımlı

yorumsuz
39.039 views

Evet hanımlar bugün çok basit bir lif modelini nasıl öreceğinizi anlatacağız. Kolay lif yapılışı nasıl diye soran hanımlar için hazırladık. Banyo lif örneği anlatımlı olacak şekilde güzel bir yazı hazırladık.

 

Kolaylıkla yapabileceğiniz ve yorulmadan, sıkılmadan bir gün içinde bitirebileceğiniz lifler arıyorsanız, günlük kullanıma da uygun olan bu modeli kullanmanız sizin için çok daha doğru olacaktır. Üçlü fıstık örgüsü kullanarak yapacağını bu modelle farklı renk seçeneklerini değerlendirerek rengarenk lifler örebilirsiniz.

 

Kolay Lif Nasıl Örülür?

Bu modeli yaparken öncelikle 5 beyaz, 5 sarı, 5 beyaz ve 5 sarı olmak üzere 20 adet fıstık zinciri yapıyoruz. İlk katı yaparken son kullandığımız renk olan sarı ile başlayarak 5 sarı, 5 beyaz, 5 sarı ve 5 beyaz olmak üzere üçlü fıstık örgülerini kullanıyoruz. Daha sonra ikinci katı yaparken de yine son kullandığımız renk olan beyazı kullanarak 5 beyaz, 5 sarı, 5 beyaz ve 5 sarı olmak üzere üçlü fıstık örgülerimizi yapıyoruz.

Dört katı bu şekilde aynı renk üzerine aynı renk fıstıklar olacak şekilde ördükten sonra beşinci kata çıkarken diğer katlarda yaptığımız son rengi kullanmak yerine sarı ile bitip beyaz ile başlıyoruz. Bundan sonraki 3 katı beşinci kattaki renklere uyacak şekilde aynı renk üzerine aynı renk iplikleri kullanarak örüyoruz.
Dokuzuncu sıraya geldiğimizde yine ipliklerin renginin yerini değiştiriyoruz. Burada da dört kat ördükten sonra on üçüncü sırada yine iplik renklerin yerlerini değiştirerek sonraki katları yapıyoruz ve lifi tamamlıyoruz. Örümcek örgüsü kullanarak lifi çevreledikten sonra işlem tamamlanmış ve kullanıma hazır hale gelmiş bir lifimiz olacaktır. Daha fazla lif modeli görmek isterseniz sitemizde gezinebilirsiniz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın