Lahana Lif Modelleri

yorumsuz
1.042 views

Lif modelleri denilince akla gelen en popüler modellerden biride lahana lif modelleridir. Bu modeller daha çok çeyizlik modeller. Gelinlik kızlarımız günlük kullanım için değilde süs, gösteriş amaçlı çeyizlerinde kullanmak için örmeyi severler. Örmesi biraz daha zor ve zaman alır.

 

Model adını lahana bitkisinden alır. Pazarda satılan lahananın yaprakları gibi kat kat örülebilmekte.  Ortasına ise zevkimize göre papatya, gül yada çeşitli çiçek desenleri yapılarak örülebilir. Genelde 2 numara tığ kullanımı iyidir. 2. sıradaki lifi ören bayan lifini gerçek bir gülle süsleyerek modern bir hava katmış, ortaya gerçekte güzel bir model çıkmış.

 

Renk olarak lahana lifimizde beyaz ağırlıklı ipler kullanılır.  Ortasında kullanılan motifler genelde farklı renkte iple örülürki ortadaki desen belli olsun. Bayanlar genelde pembe renkli örmeyi seviyorlar ama sarı, açık mavi yada kırmızı renkte özellikle güllü modellere çok yakışmakta. bizim tavsiyemiz öne çıkarmak istediğini çiçek yada papatya desenini daha belirgin hale getirmek için koyu renkli ipler kullanmanız yönünde. Diğer kısımlar için beyaz lif ipi kullanmak görüntü olarak daha şık gösterecekti lifinizi. Çeyiziniz için güzel bir parça olacak bu lahana lif örnekleri diğer bayanların aklını başından alacak.

 

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın