Lale Desenli Lif Yapılışı

yorumsuz
898 views

Bugün lale desenli lif modelleri ve örneklerinden çift lale desenli olan bir modelin yapımını anlatacağız. Anlatımlı bu modelimizde kısaca neleri yapmanız gerektiği anlatılacak. Tığlarınızı ve iplerinizi hazırlayın. Başlıyoruz.

Lale desenli lifimize başlarken iki zincir çekip ilk zincire batıp tek seferde çıkıyoruz. Oluşan bu halkanın içine 3 kere batarak belirli uzunluğa kadar ipi çekip tek seferde çıkıyoruz ve bir zincir daha çektiğimizde ilk bademimizi oluşturmuş oluyoruz.

Bu bademlerden 20 tane yaptıktan sonra ilk sıramızın tabanını bitirmiş oluyoruz. Üst sıraya geçebilmek için aynı şekilde iki badem yaparken ikinci bademde alt sıradaki 1. ve 2. bademin ortasına batarak yapıyoruz.  Devamında ise ilk bademden çıkmadan ikinci bademide alttaki sıradaki iki bademin ortasına batarak yaptıktan sonra iki bademden de tek seferde çıkıyoruz. Böylece ilk sıra bitmiş oluyor. Aynı işlemleri yaparak lifdeki lalelerimizin sayılarına göre desenimize üçüncü sırada başlıyoruz. Lifimizi tamamladıktan sonra kullandıkça sarkmaması için etrafına kirpik veya resimdeki gibi çevresini yaptıktan sonra lifimizi tamamlıyoruz.

lale desenli lif yapılışı

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın