Marul Banyo Lifi Modeli ve Yapılışı

yorumsuz
22.917 views

Doğru ve yalın anlatımımız ile Marul Banyo Lifi yapmakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz. En çok aranan modeller arasında yer alan “marul lif modeli” için nasıl yapıldığını hemen alttaki yazımızda okuyarak adım adım takip edebilir ve sizlerde yapabilirsiniz. Aşağıda resmini görülen örneği dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Anlaşılmayan yerlerde yorumlara sorularınızı sorabilirsiniz.

Marul Lif Örneği

Marul lifine başlangıç olarak 7 tane zincir çekiyoruz. 7 fıstık açıyoruz ve dolduruyoruz. Artırarak yuvarlak yapmaya başlıyoruz. Arttırma işini sürekli olarak yapmalıyız, üçüncü sıraya geldiğimizde hala arttırmaya devam ediyoruz ve örüyoruz.

Bu esnada tomurcuğun yeşillerini koymayı unutmuyoruz, pembe ile de çiçekleri oluşturalım. Her sırayı arttırıyoruz ve sırayı tamamlıyoruz. Bu işi bitirdikten sonra ikinci çiçeğin yeşilini koyuyoruz. İkinci sırayı da hız kesmeden tamamlıyoruz çiçeklerini koymayı unutmuyoruz. Dokuz sıra yapana kadar devam ediyoruz. Kalpleri ortaya çıkarmak için eksilterek dilim şeklinde kesiyoruz. Baklava şeklinde kesim desek daha doğru olacaktır.

Eksiltme yaparak kalpleri oluşturuyoruz. Her dilime geçişte ipi koparıyoruz ve o dilime kalp şekli veriyoruz. Her dilime kalp şeklini verdikten sonra kenarını yapmaya başlayacağız. Bunun için U şeklinde bir tele ihtiyaç var. Parmağımıza pembe ip saralım, zincir çekiyoruz ve beyazı onun üzerine doluyoruz.

Örmeye başlıyoruz telin arkasına bağladığımız ipin üzerinden indiriyoruz. Bu düzende devam ediyoruz ve 6,5 metre olana kadar örüyoruz. 6.5 metre olduktan sonra teli çıkarıyoruz. Kalplerin üzerine 6,5 metrelik kısmı altı zincir çekerek bir parça alıyoruz ve fıstığın üzerine altı zincir çekip bir parça alıyoruz.

6.5 metrelik örgüyü lifimizin kenarına güzel ve özenli bir şekilde ekliyoruz. İşlemi bitirdikten sonra kalbin ikisinin üzerinin boş olduğunu göreceksiniz. O kalan kısımları kesiyoruz ve bitiriyoruz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın