Pembe Renkli Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

yorumsuz
811 views

Bugün çok güzel pembe renkli lif örneği anlatacağız. Beyaz ve pembe rengin muhteşem uyumu ile harika görünüyor. Anlatımlı pembe lif örneğimiz orta zorlukta bir model. Bu işlerden anlayan birisi çok kolay bir şekilde örebilir.

Lif örneği içine güzel görünmesi için ufaklı tefekli çiçekler kondurduk. Zor gelirse bunları es geçebilirsiniz.

 

Pembe Lif Nasıl Örülür? Nasıl Yapılır?

Bu lifi yapmaya öncelikle ortasından başlıyoruz. Bu lifi yaparken ikili ve üçlü fıstık örgülerini kullanacağımız gibi çerçevesini yapmak için düz zincir ve düz tığ örgüsünden de yararlanacağız. Ortasını yapmak için ilk olarak 5 fıstık zinciri yapıyoruz. İkili fıstık örgülerini kullanarak bu fıstık zinciri üzerine 5 sıra örüyoruz. Pembe kare bitince üzerine önce bir sıra beyaz sonra da bir sıra pembe iplikle ikili fıstık örgüleri kullanarak örüyoruz. Orta kısım bitince çiçeklerin olduğu kulakları yapmak için her kenara aynı işlemi uygulayacak şekilde şu sıraları kullanıyoruz:

Pembe Lif Modeli

1. Sıra: 9 adet üçlü fıstık örgüsü yapıyoruz.
2. Sıra: 1 beyaz, 1 yeşil, 5 beyaz 1 yeşil, 1 beyaz üçlü fıstık örgüsü yapıyoruz. (Yeşil iplikle fıstık örgüsü yaptıktan sonraki beyaz üçlü fıstıklar için her zaman ilk fıstığı yeşil olacak şekilde ayarlıyoruz.)
3. Sıra: 2 beyaz, 1 pembe, 3 beyaz, 1 pembe ve 2 beyaz fıstık örgüsü yapıyoruz. (Pembe fıstıkların ilk fıstığını beyaz iki ve üçüncü fıstıklarını pembe iplik kullanarak yapıyoruz her zaman.)
4. Sıra: 9 adet üçlü fıstık yapıyoruz.
5. Sıra: 4 beyaz, 1 yeşil ve 4 beyaz üçlü fıstık yapıyoruz.
6. Sıra: 4 beyaz, 1 pembe, 4 beyaz üçlü fıstık yapıyoruz.
7. Sıra: 9 adet üçlü fıstık örgüsü yapıyoruz.
Tüm kare kenarlarına bu örgüyü yaptıktan sonra örgünün çevresini hiç kesmeden pembe iplikle ikili fıstık örgüsü yaparak örüyoruz. Daha sonra iki kulak arasında kalan kısımları üç sıra beyaz iplikle 4 sıra pembe iplikle ikili fıstık örgüsü kullanarak dolduruyoruz. Tüm köşeleri bu şekilde doldurduktan sonra çevresini düz tığ zinciri ve düz tığ sırıklarını kullanarak çerçeveliyoruz. Bu çerçeveyi yaparken düz zincirle çiçek de yapıyoruz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın