Püsküllü Lif Yapımı – Video

yorumsuz
1.324 views

Merhaba Hanımlar;

Bugün sizlere pembe renkli trabzanlı parmak arası lif modelinin anlatıldığı bir video paylaşacağız. Trabzanlı püsküllü lif modelini örmeye başlamadan önce tuhafiyelerde banyo lif ipi ve tığ kullanacaksak tığ, şiş kullanacaksak şiş almamız gerekli. Tüm malzemeleri hazılardıktan sonra videoyu oynatmaya başlayabilirsiniz.

Banyo lifi yapmak için elimizde banyo lif ipleri bulunmakta. Bunu 4 kat yapıp tığ ile öreceğiz. İlk aşama ipimizi tığ ile zincir atıyoruz. 4 tane zincir atıyoruz. İlk zincirimize tığımızı geçiriyoruz ve küçük bir yuvarlak elde ediyoruz. Daha sonra 2 zincir çekip yukarı çıkıyoruz. İlk sıramızı 3’lü trabzanlarla dolduruyoruz arada zincir atmıyoruz. Tüm bu yuvarlağın içini trabzanla doldurduktan sonra bir üst sırada parmak modelimizi yapacağız. Son trabzanımızı da yaptıktan sonra başlarken yaptığımız zincirin üstüne tığı geçirip yuvarlağı tamamlıyoruz. Daha sonra 2 zincir çekiyoruz parmak modeline başlıyoruz. Bunun için tığın üzerine tığı geçirip ilk trabzanın içine bakıyoruz. Daha sonra ilmek alıp 3 seferde çıkıyoruz.

Bu sırada her trabzanın üstüne iki tane parmak yaparak trabzan sayımızı çoğaltıyoruz.

Hanımlar takıldığınız yede videoyu izleyebilirsiniz. Video içinde hem anlatım hem uygulama var. Videoyu durdurup tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın