Rengarenk Fular Banyo Lifi Yapılışı – Anlatımlı

yorumsuz
11.637 views

Evet hanımlar elde kalmış iplerimizi çöpe atmaya “Napıcam ben bunları” demeye son bu rengarenk lif modelimiz ile evde kalmış iplerimizi değerlendireceğiz. Bugün sizlere tığ ile fular lif nasıl örülür? Onu anlatacağız.
Evde kalmış iplerimizin rengine göre veya keyfi olarak istediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi bu modelde mavi, beyaz, turkuaz, yeşil, lila, mor, hardal sarısı gibi renkleri kullanmış. Renk çok diye zor sanmayın. Gayet basit bir modeldir. Yapamam edemem diye vazgeçmeyin, kolay bir modeldir. Bu modeller annelerimizin bizlere öğrettiği ilk modeller arasında yer alır.
Evet şimdi anlatıma başlayalım.
Ekranda gördüğünüz modeli ister lif olarak ister dahada uzatıp fular olarak kullanabilirsiniz. Hatta işi büyütüp battaniye bile yapabilirsiniz.

Fular banyo lifi

FULAR LİF NASIL ÖRÜLÜR?
Başlangıç olarak 30 zincir çekelim.

Zincirlerimizin biraz gevşek olmasına dikkat edelim ki tığımız kolay geçsin.

30 zincirimizi çektikten sonra 5 zincirle dönüp tekli brit (trabzan) batıyoruz.

Daha sonra 3 zincir çekip tekrar tekli brit yapıyoruz. Bu işlemi 7 – 8 defa tekrar ediyoruz.

Daha sonra 2. sıramıza geçiyoruz. Renk değiştiriyoruz. 3 zincir çekip her deliğe 4 trabzan batıyoruz. 2. deliğe geçerken direk atlıyoruz. Her deliğe 4 trabzan yaparak devam ediyoruz. Ve 2. sırayıda bitiriyoruz.

İsteğe göre elimize yeni bir renk alıp 3. sıramıza geçiyoruz. Sıkı iğne batıp işlemimize devam ediyoruz. Sıkı iğneden sonra 4 zincir çekip. 2. sırada yaptığımız trabzanların boşluklarına geçirip onu tekli trabzan yapıyoruz. Aynı şekilde 7-8 tekrar ile bu işlemi sonlandırıyoruz. Dilediğiniz kadar renk değiştirerek bu işlemi tekrar edebilirsiniz.
En son lifinizi bitirdikten sonra 2 zincir çekip ipinizi 4 parmak boyu koparıp son zincirin altından geçirip düğümlüyoruz ve sökülmesini engelliyoruz. Modelimiz basit lif modeli olduğu için yapması çok vaktinizi almaz ve tecrübesiz genç kızlarımızda bu modellerle kendilerini geliştirebilirler.
Not:Bu model ile keyfi olarak lif, atkı , fular, tv battaniyesi, çocuk battaniyesi, seccade , bile yapabilirsiniz. Bu şekilde kanepelerinizin altını işgal eden fazlalık iplerden kurtulup onları değerlendirebilirsiniz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın