Tek Renk – Sade Lif Modelleri

yorumsuz
35.906 views

Tek renkli bu sade lif modelimizde dilediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. Koyu renk kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu modelimiz gayet sade olmakla birlikte fazla emek istemiyor yani yapımı gayet basit. Hatta 25- 30 cm lik bir lifi boş zamanınızda hemencecik 2 3 saatte bitirebilirsiniz.
Lifimiz için öncelikle orta kalınlıkta yumuşak ipimiz veya 3, 3,5 yada 4 numaralı tığlardan tercih ettiğinizi kullanarak örebilirsiniz. Öncelikle 50 60 arası dilediğiniz uzunlukta ve ipinizin kalınlığına bağlı olarak zincirimizi çekiyoruz. Zincirimizi çok sıkı olmayacak şekilde çekiyoruz ve 2. sırada her zincire batıp sıkı iğne yapıyoruz sıra sonuna kadar. 3. sıramıza geçerken 2 zincirle dönüyoruz. Daha sonra ilk sırada yaptığımız sıkı iğnelerin üzerine direk batmıyoruz. Üzerindeki 2 telden yakın olana batıyoruz. O sırayı o şekilde bitirdikten sonra devam ediyoruz. Fakat dikkat etmemiz gereken nokta her sıradan tek tel alacak olmamız. 3. sıramıza geçerken 2 zincirle dönüş yapıp sıkı iğnelerden gene tek tel alıp kertikli olmasını sağlıyoruz. Yani resimde gördüğünüz katmanları oluşturmaya başlıyoruz.

 

Sürekli bu şekilde tekrar ederek dilediğiniz uzunlukta lifinizi oluşturabilirsiniz. Benimki kare şeklinde ama siz uzatabilirsiniz. Her sırada katman çıkarak işlemi bitiriyoruz. Ve istediğiniz uzunluğu yakaladıktan sonra etrafını sıkı iğne ile dolaşıyoruz.

Sade Banyo Lif Modelleri

Bu lifimizin daha sıkı görünmesini sağlayacak ve göze hitap edecektir. Kenarına dilerseniz kendi kafanıza göre süslerde ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz süslerin farklı renklerde olması ve lifinizin ana rengine uyumu göze hitap açısından önemlidir. İsterseniz lifimizden evinizdeki artık ipleri kullanarak bir çok renkten kare şeklinde oluşturup daha sonra onları birbiriyle birleştirerek paspas battaniye gibi kullanışlı çok amaçlı hale getirebilirsiniz. Daha sonra mutfakta tencere veya tepsi tutacağı olarak da kullanılabilir.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın