Temizlik için Banyo Lifi

yorumsuz
346 views

Haftanın belirli günlerine programladığımız banyo saatlerimiz de güzelce temizleniriz. Ancak düşünmeniz gereken bir şey daha var.. Acaba gerçekten temizleniyor musunuz?

Nasıl yani? Dediğinizi duyuyoruz.. Banyoya girip sıcak su ve şampuanlar ile vücudunuzu rahatlatabilirsiniz ve vücudunuz üzerinde bulunan kaba kirleriniz temizlenebilir. Ancak daha derinlerde bulunan yerlerin temizliğini sağlamaz. Bu durumu ortadan kaldırmak ise oldukça basit..

Banyo lifi, yüzyıllar boyu insan oğlunu terk etmemiş ve insan oğlunun en büyük yardımcı araçlarından biridir. Vücuda teması ile birlikte deri üzerinde bulunan yabancı maddeleri temizlemekte birebirdir. Yapısı genel olarak pamuk veya iplerin karışımından olan banyo lifleri vücut hijyeni için oldukça önemlidir.

Hamamlara gittiğiniz de vücudunuz öncelikle sıcak hava ve su ile kirlerin üst deriye çıkması sağlanır ve sonrasında keseci yardımıyla vücuduna kese uygulaması yapılır. Bu uygulama sonrasında vücudunuzda bulunan kirlerin bir kısmı çabucak çıkmış olur. Sürekli hamama gitmek, çalışan bireylerin zor olması bakımından lifler daha hızlı çözümler sunar. Banyo yaparken, vücudunuza kısaca yapacağınız masaj şeklindeki lif uygulaması ile vücuduna nefes aldırabilir ve rahatlamanızı iki katına çıkarabilirsiniz.

Ter kokusu, genital bölgelerinin temizliği için oldukça önemli ve hassas bir nokta olan banyo liflerini alırken mutlaka ve mutlaka sertliklerini kontrol edin. Çünkü cildiniz narin olmasından dolayı sürtme sonrasında tahrişler ve yaralar oluşabilir. Piyasa da bir çok satılan plastik maddeye yakın liflerden uzak durarak daha yumuşak ve pamuksu ipler ile örülmüş lif modelleri satıcılarına bakmanızı tavsiye ederiz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın