Tığ örgüsü mü, Şiş örgüsü mü?

yorumsuz
2.151 views

Liflerimiz banyolarımızın neredeyse baş tacıdır diyebiliriz. Peki, özellikle banyo sırasında olmazsa olmazların başında gelen ve hem kullanışlı olmaları ile işinizi hızlandıran, hem görüntüleri ile güzel dekoratifler sağlayan liflerin hangisini tercih etmelisiniz? Genellikle liflere baktığımızda şiş örme lif modelleri ile ve aynı zamanda yine çok fazla tercih edilen tığ örgüsü lif modellerine çok fazla rastlıyoruz. Peki, en uygunu hangisi olacaktır?

Aslında banyolarınızda kullanım açısından her ikisi de aynı görevi görecek ve şampuanı köpürterek daha iyi liflenmenizi sağlıyor olacaktır ama elbette ikisinin yapımı oldukça farklı ve değişik duracaktır. Eğer daha kolay bir model çıkartmak ve daha kısa sürede lif örmek isterseniz o halde en uygun olanı şişler ile lif örmek olacaktır ama daha özenli ve emek verilen bir model olsun diyorsanız da o halde biraz daha sizi zorlayacak tığ örme lif modellerine bakabilirsiniz.

Lifler genellikle en sağlam ipliklerden seçilerek yapılıyor ve böylelikle daha dayanıklı olması sağlanılıyor. Sonuç olarak suyun içinde olacağı için çürümeden ve her yıkanma sırasında aynı hizmeti verecek olan lifleriniz için iplik alırken de özellikle danışabilirsiniz.

Elbette ipliklerinizi alırken tığ mı yoksa şiş ile mi yapacağınıza da karar vermelisiniz. Kalın bir ip aldığınızda tığ ile yaparken zorlanabilirsiniz. Bu sebeple ilk olarak modelinizi çıkartıp ne ile örmek isteyeceğinize karar verip ipinizi de o şekilde seçebilirsiniz.  Lifleriniz için harcayacağınız zaman ise ortalama 2 gün olacaktır. Hatta hızlı bir ele sahipseniz bir gün içinde dahi istediğiniz boyutlarda bir life sahip olabilirsiniz. Tığ sizi biraz daha zorlayacak gibi dursa da, zevkle yaptıktan sonra sorun olmayacak ve alıştıktan sonra dilerseniz hepsini tığ ile yapabileceksiniz.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın