Yeşil Renk Lif Modeli ve Yapılışı – Anlatımlı

yorumsuz
20.000 views

Lif yapan bayanlar en çok yeşil renk lif yapmayı tercih ediyorlar. Bu tercihlerinin altında da görünümü hoş ve yapımının kolay olması yer alıyor. Artık lif yapmak için size öğretmesini beklediğini kişileri bulamıyorsanız ve size yapımını öğretecek kimse yoksa hemen sitemizden bilgileri alabilirsiniz. Her lif yapımını anlattığımız gibi çiçekli lif yapımı da anlatacağımız lifler arasında bulunuyor.

Yeşil Renk Lif Yapılışı Aşamaları

1- Lifi yapmak için ipinizi 2 atlı lif ipi şeklinde satın alınız. Renk tercihini kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. Şişiniz ise; 6 numara şiş olmalıdır. Lif yapmak için 6 veya 7 tane zincir çekmeniz gerekiyor. Zincirlerin içlerini ise; 12 tane trabzanla doldurun. Her trabzanın arasına da bir zincir çekiniz.

2- Yukarıda belirttiğimiz işlemi tamamlayınca ipinizi koparın. Sonrasında diğer renkli ipinizi alın.

3- Yeşil renkli ipi aldıktan sonra da 7 zincir çekiniz. Aralıklardan ilkine 5 kez batırıp sündürünüz. İkinciye de 5 kez batırıp sündürün. Yani fıstık yapıyorsunuz. Fıstıkları yaparken ipi sıkıp çekiyorsunuz. Böylece sağlam bir lif olmasını sağlarsınız.

4- Lifinizin 2. Sırasına geçtiğinizde trabzan yapmanız gerekiyor. Trabzanları yaparken batırma işlemini alttan üste doğru yapmanız önem taşıyor. 15 tane üçlü trabzan yapıp bu trabzanların üzerine aynı şekilde yine 15 tane üçlü trabzan yapınız. Böylece artık el emeği ile hazırlamak istediğiniz lifinizin çiçek görünümü de oluşmaya başlıyor.

5- Bir önceki sırada 2 zincir çekmiştiniz. Bu zincirlerin üzerine 2 adet fıstık yapmanız lazım. Her fıstık arasına da 2 zincir çekmeyi ihmal etmeyin.

6- Her sıraya aynı işlemi yapın. Toplamda 6 sıranız meydana gelecek. Bu sıralardan sonra çiçeklerini hazırlayın. Hazırladığınız çiçekleri lifinizin kenarlarına dikiyorsunuz. 6 tane beyaz yuvarlak, 6 tane de yeşil yuvarlak çiçekleri yapmanız için yeterlidir. Lifiniz ön tarafı tamamlanmış oluyor. Arka tarafı için de aynı işlemleri uygulayıp birbirine tutturmanızla işlem tamamdır.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın