Yıldız Lif Yapılışı

yorumsuz
15.092 views

Yıldız banyo lifi en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. İstediğiniz renkte bu lif modelini yapabilirsiniz. Bu modelde “yıldız lif yapımı” arayanlara detaylı anlatım yaptık. Bayanların gözdesi olan bu banyo lifi aslında hiç zor değil. Adım adım banyo lifi nasıl yapılır anlatalım. Model ile ilgili anlaşılmayan yer varsa yorum olarak sorabilirsiniz. Renkler anlatımda farklı olabilir, keyfi seçtik.

Başlıyoruz, Yıldız banyo lifi için 7 tane zincir çekmeliyiz. Zincirimizi çektiysek sırada zincirimiz üzerine altı tane fıstık yaparak devam edelim. Ben kırmızı yapılışını anlatıyorum. Siz istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Kırmızı ip ile köşeleri oluşturuyoruz. Beyazın arasına iki fıstık yaparak doldurmaya devam ediyoruz.


Yıldız Lif Yapımı

Köşelerin arasına direk koyarak devam edelim. Dikkat edin köşeleri kaybetmeden direkleri arttırarak örmeye devam ediyoruz. Bütün çevreye örerek devam ediyoruz. Siz ne kadar büyük yapmak istiyorsanız o kadar örmeye devam edin. Görselde görmüş olduğunuz banyo lifi ortalama büyüklüktedir.

Sakın direklerin yanına fıstıkları koymayı unutmayın. Her sırada fıstık sayısını arttırarak devam ediyoruz. Fıstık örmeye devam edelim. Lifin direkleri baklava şeklini alana kadar fıstıkları örmeye devam ediyoruz. Baklava dilimlerinin oluştuğunu sizlerde çok net bir şekilde göreceksiniz.

En son sırayı yaparken baklava diliminin kenarından beyaz ipi tutturuyoruz. Üç zincir çekiyoruz ve baklava diliminin etrafına dolduruyoruz. Bütün dilimlerde bu işlemi yapmaya devam ediyoruz. Bütün sıra bittikten sonra en son olarak kenarına da bu işlemi uyguluyoruz. Kenar dediğim kısım son sıra anlamına geliyor. Bu işlemlerin bitmesinin ardından bitmiş oluyor. Diğer lif modelleri anlatımlarımıza bakarak yeni lifler yapmayı da öğrenebilirsiniz. Hem oldukça güzel hem de yapımı kolay lifler arasında yer alan ender modellerden bir tanesidir.

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın